Von Thronstahl se podílel na kompilacích věnovaných Leni Riefenstahlové, Juliu Evolovi, Josefu Thorakovi, Codreanovi, Hermannu Hendrichovi, a také Arno Brekerovi. Ale kdo jsou vaši oblíbení spisovatelé, umělci, filozofové? Které historické osoby vás inspirovaly?

Všichni z těchto většinou zapomenutých (nebo je to tajemství?) filozofů, myslitelů, revolucionářů, umělců, muzikantů, umělců a politiků…a mnozí jiní.

Já (Marcel) můžu jmenovat třeba spisovatele Ernsta Juengera a skladatele Richarda Wagnera. Inspirace ke mě přichází od mnoha lidí; nemusí to být nezbytně ze starých dob; Mám také rád spoustu současných umělců; třeba Roberta N. Taylora z Ameriky (!), který je zpěvákem, skladatelem (jeho skupina se jmenuje “Changes”), básníkem, malířem, spisovatelem, politickým aktivistou a knězem Ásatru…on je osobou, jejíž práci mohu bez váhání doporučit každému.

Já (Josef) si také vychutnávám Napoleona a Dimitriho Mereschkowsky.

Co si myslíte o moderní Evropě, o EU a NATO? Jakou budoucnost pro Evropu byste si představovali?

Včechno co vidím je ekonomie, zrada, zlatá jalovice a idioti tancující kolem ní, oslavující úpadek. Velmi se podobá Výmarské republice. není tu žádná budoucnost pro Evropu jako takovou; je to to ráj pro vydělávání peněz, nic víc…jediná věc, která zatím přežívá je evropský underground. Ale ať si lidé “hrají” s Evropou. Změna příjde.

Jak mám chápat vaše moto “Return your revolt into style”? Každá velká politická ideologie má své motto a styl. O jaké revoltě a stylu mluvíte?

Je to náš styl proti času, styl boje. My se nacházíme “mezi časem”, nebo mezi světy…a bojujeme o nový svět. Ale jsme se jitsti tím, že toho nadosáhneme díky sobe, ale díky těm, kdož budou s námi. My jsme hnojivem pro půdu, z které povstane nová rostlina. Náš styl je nostalgický i futuristický zároveň se spoustou potencionálních kontrastů. Je to “neoklasicismus”; hybrid. Klasicismus je navěky; přežije současné systémy…ale mi tvoříme jeho novou formu, která překoná zub času stejně dobře.

Jsou proti vám pořádány nějaké represe či bojkoty ze strany masmédií, policie či Antify? maté nějaké problémy s distribucí muziky či s pořádáním koncertů v Německu?

Ano, samozřejmě. Ale naučili jsme se stím žít, takže nahrávky prodáváme stejně dobře, jako pořádáme koncerty. Ještě k distribuci v Německu : Jsou zde nějaké bojkoty, ale nic hrozného, neobáváme se toho. Jen je všechno trochu delší a koncerty vyžadují více přípravy; musíme vynaložit více financí do organizace a bezpečnosti, ale je to pro nás únosné. takzvaná Antifa existuje, ale je nemocná..není to náš protipól. Má symptomy dlouhodobé vážné nemoci, abych byl přesný. Ale i my sdílíme mnoho vizí a muzikantů s rozdílnými názory. S ohledem na falešnou demokraciji ve které žiju, můžu být označován antidemokratem. nevadí mi to. Ačkoli nejsem nacionální socialista, popsal bych svůj světonázor jako fašistický. Já (Marcel) vidím fašismus z filozofického hlediska, jako snahu “dosáhnou cíle (pokud to bude nutné) za použití síly.” Tato forma nepředpokládá nějakou formu vůdcovství či diktatury, ale může být kombinovaná se skutečnou (tzn. svobodnou) demokracií. Za ta léta jsem byl světkem mnoha probouzení se evropské mládeže; začali se ptát a ne jen se chovat jako zmanipulované masy pod něčím vedením. Takže organizace se stále zlepšuje; uvnitř jednotlivých zemí, stejně dobře ale i v mezinárodním měřítku.

Je možné vytvořit novou kulturu a Novou Evropu, založenou na bázi evropské půdy, krve a víry v moderním světě neoliberalismu a globalismu? Je možné zvítězit v kulturní válce s Novým světovým řádem (New World Order)?

New World Order není nic jiného, než jen americká cesta diktatury. Pravý Řád není ani nový, ani stary, je věčný!Ale myšlenky, které spájí osoby věčného řádu, nejsou v dnešních dnech příliš populární (kdo by se chtěl hádat?). Všechno chce čas; nemoc současného světa se bude projevovat více a více. A pak …představitelé “demokracie” budou (myšleno literárně) tančit na sopce a žádná politická strana, nebo síla, nemůže odvrátit tento proces. Nynější úpadek se změní v apokalypsu. To mi vybavilo slova, která kdysy dávno pronesl Boyd Rice : “Konec světa je koncem nezadržitelného procesu…” a měl pravdu. Ale buďme si jisti, že s koncem příjde také znovuzrození; a to jak pro Evropu, tak i pro Rusko…oba povstanou z popela kulturního míšení.

Jaké jsou vaše plány do budoucnosti?

Plány do budoucnosti? V současnosti je těžké najít energii na život v dnešním dnu, v současnosti, takže je těžké plánovat něco do budoucna. Ale jakkoli může být budoucnost černá a vzdálená, doufáme, že nás nikdy neodradí od našich hudebních akcí. Další z koncertů Von Thronstahl proběhnou v Rakousku a Portugalsku a teď ještě plánujeme koncerty v Belgii.

Chtěli byste nakonec něco vzkázat čtenářům?

Aby byli připraveni a čekali, náš čas příjde, protože všechny činy jsou zbytečné, když není ta správná doba. My nechceme něco jako rezervaci pro naše myšlenky, či schované místo pro naše akce, chceme všechno! Kompletní Říši svobody. Všechno časem…

zdroj: rodnoverije.com
přeložil: Eiwatz

Reklamy